انواع ضایعات عروقی- ممکن است برای شما سوال پیش آید که ضایعات عروقی چیست؟ انواع ضایعات عروقی چیست؟ و درمان ضایعات عروقی چگونه است؟

در این مقاله می خواهیم به سوالات مطرح شده توسط شما پاسخ بدهیم تا بهتر در مورد ضایعات عروقی و موارد مختلفی که مربوط به آن می باشد آشنا شوید.

ضایعات عروقی

ضایعات عروقی رگ های خونی هستند که بر روی پوست قابل مشاهده می باشند که می توانند در هر قسمت از بدن ظاهر شوند ولی بیشتر در ناحیه صورت یا پاها شایع هستند. حدودا خانم های بالای 18 سال 50/. به ضایعات عروقی می باشند

ضایعات عروقی موارد متفاوتی دارند که اکثر آنها ضایعات پوستی و مادرزادی هستند. اما بعضی از آنها اکتسابی و بدخیم می باشند که بر اثر پیری، اشعه نورخورشید، بارداری و…… ایجاد می شوند. رگ های عنکبوتی، تلانژکتازی ها و قرمزی پوست از انواع ضایعات عروقی به شمار می روند. ضایعات عروقی زمانی اتفاق می افتد که رگ های خونی سطح پوست دچار آسیب یا گشادی شوند. به همین خاطر بافت پیوندی نازک می شود که بدین صورت قابل مشاهده  می باشند. قبل از جراحی از طریق لیزر، هیچ درمان مناسبی برای از بین بردن ضایعات عروقی وجود نداشت و امکان کمک به این بیماران نبود اما در حال حاضر تنها راه درمان ضایعات عروقی، لیزر درمانی است. بهترین مرکز زیبایی درکرج وجود دارد که تحت مدیریت دکتر جهانشهر می باشد. در این کلینیک ضایعات عروقی توسط لیزر درمان می شود. افراد متقاضی می توانند به این کلینیک جهت رفع ضایعات عروقی خود مراجعه کنند و بهترین نتیجه را به دست آورند. در ادامه در مورد انواع ضایعات عروقی خواهیم گفت که به چند دسته تقسیم می شوند.

انواع ضایعات عروقی

انواع ضایعات عروقی

ضایعات عروقی پوستی به دو دسته تقسیم می گردند.

ضایعات عروقی مادرزادی

ضایعات عروقی به صورت مادرزادی و عموما روی سر و گردن ظاهر می شوند که شامل همانژیوم مادرزادی، خال ها، لکه های شرابی و ساختارهای غیرطبیعی وریدی هستند. لکه های شرابی یک نوع ساختار غیر طبیعی عروقی هستند که عموما در صورت اتفاق می افتد و در ابتدا به رنگ های صورتی و قرمز روشن هستند و با گذشت زمان تیره‌تر و برجسته‌تر مي‌شوند و رنگ ارغوانی تیره به خود می گیرند.

برای درمان این ضایع عروقی مادرزادی، لیزر عروقی مناسب می باشد. این لیزر دارای عوارض كم و تاثیرات بالینی عالی بر جای می گذارد و در چندین جلسه درمانی با فاصله شش هفته انجام مي‌گيرد. غالبا بعد از ۸الی۱۰ جلسه لیزر درمانی در مورد خال لکه شرابی تقریبا 80/. بهبود می یابد.

ضایعات عروقی اکتسابی

اکثرا ضایعات عروقی اکتسابی شامل تلانژکتازییا یا رگ های خونی گشاد هستند. خال های عروقی و ضایعات وریدی که در هر سنی ممکن است بر اثر اشعه آفتاب، تغییرات هورمونی، بارداری، ……یا حتی بدون هیچ علت و خودبخود ايجاد شوند.

ضایعات عروقی روی پوست

درمان ضایعه عروقی با لیزر

هنگام درمان ضایعات عروقی به وسیله لیزر، اشعه نور به داخل پوست می رود و از طریق هموگلوبین خون جذب می گردد. در این حالت رگ های خونی گرم می شوند که گرم شدن موجب التهاب دیواره داخلی عروق می شود که در نتیجه باعث ایجاد پیوند عروق می گردد. در نهایت باعث انسداد رگ می شود که به اندازه رگ زمان می برد.همچنین برای رفع خطوط خنده در کرج می توانید مراجعه نماید.

هر پرتو لیزر که وارد بدن می شود دارای یک رنگ خاصی است. برای رگ های کوچک حفره ای که قرمز و سطحی هستند، باریکه لیزر زرد مناسب  می باشد زیرا این پرتو به راحتی توسط خون جذب می شود. از طرفی هم جذب آب در بدن خیلی کم است. همانطور که می دانید پوست از آب تشکیل شده است و اگر خون نباشد بدن سرد می شود. بنابراین حداقل خطر آسیب به پوست اطراف رگ  است. برای عروق بزرگتر و عمیق تر از پرتوی لیزر مادون قرمز  استفاده می شود که موثرتر است زیرا این نور به ناحیه های عمیق بدن نفوذ می کند.

می توان از انواع دستگاه های لیزر استفاده کرد زیرا تاثیرات و عوارض هر کدام از آنها برای افراد مختلف، با همدیگر فرق می کند. مزیت استفاده از لیزر این است که هدف قرار دادن رگ خونی بدن برای آسیب رساندن به بافت اطراف آن می باشد.

در بهترین مرکز لیزر در کرج، ضایعات عروقی توسط لیزر به بهترین شکل برای بیماران انجام می گیرد. شما می توانید جهت مراجعه به بهترین مرکز لیزر در کرج از طریق شماره تلفن های مندرج تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

1 × پنج =

فهرست