انواع ماساژ صورت چیست؟ مزایای ماساژ صورت چیست؟

ماساژ صورت درمانی است که می توانید با یک متخصص یا به تنهایی انجام دهید. این تکنیک شامل تحریک نقاط فشار بر صورت، گردن و شانه ها است. می توانید از لوسیون ها ، روغن ها یا مومیایی های تمیز کننده با ماساژ صورت و همچنین یک رولر صورت یا یک ابزار صاف گوآشا استفاده کنید.

ماساژ صورت به پوست سالم کمک می کند در حالی که عضلات صورت شما شل می شود. این اثر آرامش بخش و جوان کننده است و به شما کمک می کند تا ظاهر و احساس بهتری داشته باشید.

این که آیا می خواهید از ماساژ صورت صرفا برای آرامش استفاده کنید یا برای درمان یک بیماری خاص  تکنیک های زیادی برای امتحان کردن وجود دارد. در ادامه این مقاله ما به انواع ماساژ صورت خواهیم پرداخت ، پس با ما همراه باشبد.

انواع ماساژ صورت

انواع مختلفی از ماساژ صورت و تکنیک ها وجود دارد که می توانید به تنهایی یا با متخصص در بهترین کلینیک زیبایی در کرج انجام دهید.

انواع ماساژ صورت عبارتند از:

تخلیه لنفاوی

رفلکسولوژی

شیاتسو

گواشا

سوئدی

درمانی

سینوس

طب فشاری

تکنیک های ماساژ صورت عبارتند از:

حجامت

دیجیتال یا ورز دادن انگشتان

تاشو

نفوذ

ارتعاشات

ضربه زدن

ژاکت خرج کردن

ماساژ صورت

مزایای ماساژ صورت

ضد پیری و چین و چروک

یکی از مزایای اصلی ماساژ صورت در بهترین کلینیک زیبایی در کرج، توانایی آن در بهبود ظاهر کلی پوست است. هنگام استفاده از ماساژ صورت، اثرات کرم افزایش می یابد. بهبود در چین و چروک، افتادگی پوست و بافت مشاهده شد. این دستگاه میزان بیان بیشتری در پروتئین های پوستی ایجاد می کند که تأثیر ضد پیری روی پوست دارد.

فشار سینوس

تا زمانی که یک مورد عفونی یا در مرحله حاد سینوزیت نباشد، می توانید از ماساژ برای کاهش فشار سینوس ، ناراحتی و احتقان استفاده کنید. ماساژ سینوس همچنین ممکن است به تخلیه مخاط، تسکین سردرد و افزایش گردش خون کمک کند. برای تأیید و گسترش تأثیرات ماساژ تحت فشار سینوس، مطالعات علمی بیشتری لازم است.

آکنه

تحریک پوست از طریق ماساژ ممکن است به بهبود گردش خون و کاهش ظاهر آکنه کمک کند. برخی افراد با ماساژ روغن زیتون برای درمان آکنه قسم می خورند. بنابراین اگر چیزی است که به آن علاقه دارید، قبل از ماساژ کل صورت، آن را در منطقه کوچکی آزمایش کنید. در ادامه می توانید سایر مزیت های انواع ماساژ صورت را مطالعه کنید.

TMJ

افرادی که شرایط مفصل گیجگاهی فکی (TMJ) دارند ممکن است در فک یا صورت احساس ناراحتی کنند. این می تواند شامل سردرد، گوش درد یا قفل کردن باشد. ماساژ برای تسکین علائم TMJ ممکن است خاص باشد و در صورت ترکیب با تمرینات فک موثر است.

پوست درخشان

اگر می خواهید پوستی درخشان و درخشان داشته باشید ، ماساژ صورت در بهترین کلینیک زیبایی در کرج، ممکن است تنها راهی است که می تواند در شما احساس طراوت و شادابی کند. شواهد زیادی حکایت از آن دارد که تحریک عضلات صورت شما می تواند به سفت شدن پوست، تسکین ماهیچه های سفت و افزایش گردش خون کمک کند. در ادامه می توانید سایر مزیت های انواع ماساژ صورت را مطالعه کنید.

جریان خون پوست

استفاده از غلتک ماساژ صورت در بهترین کلینیک زیبایی در کرج، تاثیر مثبتی بر جریان خون پوست دارد که ممکن است به بهبود ظاهر پوست کمک کند.با توجه به تحقیقات، افرادی که 5 دقیقه صورت با غلتک ماساژ داشتند، جریان خون را به مدت حداقل 10 دقیقه پس از ماساژ افزایش دادند. پس از 5 هفته ماساژ پاسخ جریان خون به گرما به طور قابل توجهی بهبود یافت.

 جوانسازی صورت

ماساژ صورت می تواند به کاهش تنش کمک کرده و آرامش و سلامت پوست را افزایش دهد. دستگاه تمرینی ماساژ صورت برای افزایش ضخامت و سطح مقطع عضلات صورت در زنانی که از این دستگاه به مدت 30 ثانیه، دو بار در روز به مدت 8 هفته استفاده کردند ، نشان داده شد.

بافت اسکار را مدیریت کنید

اگر زخم صورت در مرحله بهبودی دارید ، ماساژ می تواند بسیار مفید باشد. ماساژ بافت اسکار و نواحی اطراف آن در بهترین کلینیک زیبایی در کرج، ممکن است به افزایش جریان خون، شل شدن بافت های مجاور و صاف شدن برجستگی ها کمک کند. ماساژ صورت همچنین ممکن است به تسکین علائمی مانند درد، خارش و حساسیت کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

2 − 1 =

فهرست