تزریق کورتیکواستروئید- تزریق کورتیکواستروئید چیست؟ تزریق مفاصل صورت چیست؟ در این مقاله به بررسی این موارد خواهیم پرداخت.

کورتیکواستروئید

اگر گردن درد ناشی از پیچ خوردگی عصب یا فتق دیسک باشد، پزشک ممکن است تزریق کورتیکواستروئید را توصیه کند. اکثر اوقات، پزشکان تزریق را تنها پس از آن توصیه می کنند که سایر روش های محافظه کارانه، مانند داروهای استروئیدی، تسکین ندهد. یکی از بهترین کلینیک های تزریق در ایران، کلینیک تزریق ژل در کرج می باشد که تحت نظارت دکتر جهانشهر است. در این کلینیک از تزریق کورتیکواستروئید استفاده می شود.

استروئیدها دارای خواص ضد التهابی قوی هستند. می توان آنها را مستقیما در اطراف عصبی در ستون فقرات در طی روشی که بلوک عصبی نامیده می شود یا در کانال نخاعی در اطراف فضای پر از مایع که طناب نخاعی را احاطه کرده است تزریق کرد در روشی که تزریق اپیدورال نامیده می شود.

دکتر جهانشهر در کلینیک تزریق ژل در کرج این تزریقات را در حالی که تحت بی حسی موضعی هستید انجام می دهد و از اشعه ایکس برای اطمینان از تزریق استروئیدها در محل مناسب استفاده می کند.

تسکین درد ناشی از تزریق استروئیدها ممکن است از یک هفته تا یک سال یا بیشتر طول بکشد. با این حال، برخی افراد متوجه می شوند که تزریق به هیچ وجه کمکی نمی کند. متأسفانه هیچ راهی برای پیش بینی اثربخشی تزریق وجود ندارد. برای بسیاری از افراد، استروئیدها باعث تسکین طولانی مدت می شوند.

تزریق استروئید زمانی موثرتر است که درست قبل از شروع فیزیوتراپی مورد استفاده قرار گیرد و به شما این امکان را می دهد که تمرینات قدرتی خود را بدون درد شروع کنید. اگر تزریق استروئید درد را از بین نبرد، جراحی ممکن است گام بعدی باشد.

کورتیکواستروئید

تزریق استروئید اپیدورال

تزریق استروئید اپیدورال در کلینیک تزریق ژل در کرج به پزشک این امکان را می دهد که دارو را مستقیما در کانال نخاعی در اطراف فضای پر از مایع اطراف ریشه های عصبی و نخاع تزریق کند. این داروها برای افرادی که دچار فشار عصبی یا تنگی دهانه رحم هستند مفید است.

این تزریق ها معمولا در 48 تا 72 ساعت اثر می کنند ، اما ممکن است تا یک هفته طول بکشد تا درد تسکین یابد. تسکین ممکن است هفته ها یا ماه ها طول بکشد ، اگرچه تزریق اپیدورال ممکن است برای برخی افراد موثر واقع نشود. هیچ روش قابل اعتمادی برای پیش بینی اینکه آیا تزریق ممکن است برای کسی مفید باشد یا خیر وجود ندارد.

پزشک قبل از انجام تزریق اپیدورال به افراد بی حسی موضعی می دهند که تقریبا 30 دقیقه به طول می انجامد. اکثر افراد به جز درد در محل تزریق، عوارض جانبی کمی را تجربه می کنند و می توانند روز بعد به فعالیت های عادی خود بازگردند.

بیشتر بخوانید: زاویه سازی صورت در کرج

تزریق مفاصل صورت

مفاصل صورت مفاصلي هستند كه استخوان هاي نخاعي را كه مهره ناميده مي شوند در امتداد ستون فقرات متصل مي كنند. این مفاصل باعث انعطاف و حرکت ستون فقرات می شود. اگر هر یک از این مفاصل تحریک یا ملتهب شوند، به عنوان مثال به دلیل آرتروز ستون فقرات، مفصل ضخیم و بزرگ شده می تواند به سوراخ عصبی دست زده و به طرز دردناکی به ریشه های عصبی مجاور فشار بیاورد.

تزریق مفصل فاست که به آن بلاک فاست نیز گفته می شود، تزریق بی حسی موضعی و کورتیکواستروئیدها است که در کلینیک تزریق ژل در کرج  توسط دکتر جهانشهر مستقیما در مفصل آسیب دیده قرار می گیرد. بیهوشی باعث تسکین موقتی درد می شود و کورتیکواستروئیدها التهاب مفصل و ریشه های عصبی آسیب دیده را کاهش می دهند.

دکتر جهانشهر از دستگاه مخصوص اشعه ایکس به نام فلوروسکوپ در کلینیک خود استفاده می کند که تصاویر زنده از ستون فقرات و مفاصل را ارائه می دهد تا اطمینان حاصل شود که تزریق به مفصلانتقال پیدا می کند. این روش بین 15 تا 30 دقیقه به طول می انجامد. بسیاری از افراد هیچ گونه عارضه جانبی ندارند، همان روز به خانه برمی گردند و می توانند روز بعد فعالیت های عادی خود را از سر بگیرند بدون اینکه هیچ گونه عوارضی را مشاهده نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پنج × 4 =

فهرست