خطرات تزریق بوتولینوم چیست؟ Xeomin چیست؟ شباهت های تزریق بوتولینوم و Xeomin چیست؟ شباهت های تزریق بوتولینوم و Xeomin چیست؟ در این مقاله به بررسی این موارد می پردازیم.

بوتاکس چیست؟

تزریق بوتاکس در کرج که برای اهداف زیبایی استفاده می شود، معمولا به عنوان لوازم آرایشی بوتاکس نامیده می شود. اینها انواع خطوط و چین و چروک را درمان می کند، در حالی که Xeomin فقط خط اخم را درمان می کند.تزریق Xeomin مانند بوتاکس، فعالیت ماهیچه های مورد هدف را به طور موقت آرام می کند.

شباهت های Xeomin و بوتاکس

این دو نوع تزریق هر دو حاوی سم بوتولینوم نوع A هستند. آنها با شل کردن موقت ماهیچه های خاصی در ناحیه درمان، به شیوه ای مشابه عمل می کنند.

هر دو Xeomin و Botox می توانند ظرف یک هفته شروع به کار کنند. نتایج همچنین ممکن است بین 3 تا 6 ماه در یک زمان قبل از نیاز به تزریق های بعدی ادامه یابد.

با این حال، با وجود شباهت ها ، نباید Xeomin و Botox را به جای یکدیگر استفاده کنید. پزشک یا متخصص تزریق بوتاکس در کرج به شما کمک می کند تصمیم بگیرید که بهترین تزریق بوتولینوم برای نیازهای پزشکی یا اهداف زیبایی شما چیست و توصیه های مناسب را ارائه می دهد. همچنین کلینیک تزریق ژل در کرج نیز موجود می باشد.

تفاوت های Xeomin و بوتاکس

یک تفاوت عمده بین این دو تزریق بوتولینوم این است که Xeomin هیچ گونه افزودنی ندارد که می تواند خطر ایجاد آنتی بادی بدن شما را در برابر آن افزایش دهد. این می تواند به این معنی باشد که در سایر تزریقات، بدن شما در برابر Xeomin مقاومتی ایجاد نمی کند، در نتیجه شانس دستیابی به اثراتی را که به دنبال آن هستید افزایش می دهد.

همچنین، بوتاکس نیاز به تبرید دارد و Xeomin این کار را نمی کند. در حالی که یخچال به تنهایی یک محصول را بهتر از محصول دیگر نمی کند، امامی تواند Xeomin را بیشتر در دسترس قرار دهد.

زئومین و بوتاکس برای درمان چیست؟

زئومین و بوتاکس نیز با تفاوت های کمی شرایط مشابه را درمان می کنند.هر دو برای درمان موارد زیر تأیید شده اند:

  • بلفارواسپاسم که باعث لرزش غیر ارادی پلک می شود.
  • خط اخم
  • دیستونی دهانه رحم، یک بیماری نادر است که باعث فعالیت غیرعادی ماهیچه ها و موقعیت گردن می شود
  • اسپاستیسیته اندام فوقانی
  • بوتاکس همچنین برای درمان موارد زیر استفاده می شود:
  • میگرن مزمن
  • خطوط پیشانی و پای کلاغ (لوازم آرایشی بوتاکس)
  • مثانه بیشفعال
  • تنظیم غیرعادی عضلات چشم (استرابیسم)
  • تعریق شدید زیر بغل

Xeomin برای درمان سیالوره مزمن (آب ریزش) در کودکان و بزرگسالان تأیید شده است. در حالی که برخی از مطالعات منبع معتبر نشان داده اند که تزریق ممکن است به میگرن کمک کند، اما هنوز برای چنین اهدافی تأیید نشده است.

برخی از موارد استفاده از بوتاکس و Xeomin خارج از برچسب تلقی می شوند. به عنوان مثال ، برخی از پزشکان از بوتاکس برای میگرن مزمن در کودکان استفاده می کنند، اما درمان برای این گروه سنی تایید نشده است. این می تواند به این معنی باشد که بیمه شما تزریقات را پوشش نمی دهد.

خطرات تزریق

چه کسی کاندیدای خوبی برای Xeomin یا بوتاکس است؟

پزشک تزریق بوتاکس در کرج شما به شما کمک می کند تا تشخیص دهید که آیا تزریق بوتولینوم مانند Xeomin یا بوتاکس برای شرایطی که شما به دنبال درمان آن هستید مناسب است یا خیر. همچنین مهم است بدانید که برخی از شرایط سنی برای استفاده های درمانی خاص از تزریق سم بوتولینوم وجود دارد.

اگر سابقه داشته باشید Xeomin و بوتاکس مناسب نیستند

واکنش های آلرژیک به تزریق بوتولینوم

مشکلات تنفسی

بیماری های تنفسی مانند آسم

مشکلات بلع

اختلالات عضلانی یا عصبی

در صورت بارداری یا شیردهی، این تزریقات به دلیل خطرات ناشناخته برای نوزادان توصیه نمی شود.

قرص Xeomin و بوتاکس چگونه تجویز می شود؟

هر دو زئومین و بوتاکس تزریق هایی هستند که در ماهیچه های هدف استفاده می شوند. دوز و تعداد دقیق تزریقات بسته به نوع بیماری تحت درمان متفاوت است. به عنوان مثال، هر درمان بوتاکس برای میگرن مزمن به طور متوسط ​​شامل 31 تزریق در هفت ناحیه مختلف است. در حالی که اثرات پس از چند ماه از بین می رود.

نتایج فردی ممکن است متفاوت باشد بنابراین ممکن است زودتر به درمان مجدد نیاز داشته باشید. به عنوان مثال، بوتاکس برای میگرن مزمن حدود 3 ماه طول می کشد.

 

خطرات  بوتولینوم

خطرات های استفاده کردن از بوتولینوم شامل موارد زیر می باشد:

تزریق بوتولینوم خطرات خاصی مانند مشکلات تنفسی را به همراه دارد. این به دلیل انتشار احتمالی سم ایجاد می شود.

وقتی از تزریقات برای اهداف خارج از برچسب استفاده می شود ، خطرات ممکن است بیشتر باشد.

عوارض جانبی شایع عبارتند از درد، قرمزی و کبودی در محل تزریق.

تکمیل درمان های سم بوتولینوم فقط چند دقیقه طول می کشد.

بسته به شرایطی که تحت درمان قرار می گیرد، این تزریق ها در کلینیک ها یا مطب پزشکان انجام می شود.

برای اثرات پایدار، شما باید درمان خود را حداقل هر 3 ماه تکرار کنید.

آیا هزینه تزریق بوتولینوم شامل بیمه می باشد؟

بیمه ممکن است موارد استفاده پزشکی (درمانی) Xeomin و بوتاکس را پوشش دهد.تزریقات برای اهداف زیبایی عموما تحت پوشش بیمه نیستند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

نه + 6 =

فهرست