رشد مجدد موهای زائد

آیا بعد از لیزر با رشد مجدد موهای زائد مواجه می شویم؟ این سوال مهمی است که اکثر افرادد هنگام استفاده از لیزر می پرسند. در این مقاله به بررسی دقیق این سوال می پردازیم تا پاسخی مناسب برای شما ارائه دهیم.

برای برخی از افراد  لیزر موهای زائد بدن نتایج دائمی یا تقریبا دائمی را به همراه دارد. برخی دیگر ممکن است کاهش زیادی در میزان و ضخامت موهایی که به مرور زمان روییده می شوند مشاهده کنند.

در حالی که نتایج دائمی معمولا روی صورت به دست نمی آید، رشد مجدد ممکن است سال ها رخ ندهد.نتایج متفاوت است و به عوامل مختلفی بستگی دارد. این موارد شامل نواحی تحت درمان و نوسان سطح هورمونی است.چند سال قبل از شروع دوباره رویش موها؟

مراحل رشد مو

موها چهار مرحله رشد را پشت سر می گذارند. آن ها هستند:

  1. مرحله رشد
  2. مرحله گذار
  3. تلوژن ، مرحله استراحت
  4. اگزوژن، مرحله ریزش

در هر زمان موهای شما هر چهار مرحله را پشت سر می گذارد.لیزر موهای زائد با تبخیر موهای موجود در زیر پوست و در ریشه عمل می کند.به همین دلیل فقط می تواند موها را در طول آناژن یا مرحله رشد هدف قرار دهد. به همین دلیل است که برای رسیدن به تمام موهایی که در یک نقطه خاص رشد می کنند، چندین درمان نیاز است.

رشد دوباره موهای زائد روی بدن

بخشی از این رشد مجدد موهای زائد خواهد بود اما بیشتر آن موهایی است که هنوز درمان نشده اند.پس از اتمام دوره درمان ممکن است سال ها شاهد رشد مجدد نباشید.بر روی بدن، لیزر موهای زائد در بهترین مرکز لیزر در کرج  ممکن است نتایج دائمی یا بسیار طولانی مدت ایجاد کند. با گذشت زمان هر مویی که دوباره رشد کند باید بسیار نازک و ریز باشد.

رشد دوباره موهای زائد روی صورت

در صورت، لیزر موهای زائد معمولا دائمی نیست، اما ممکن است طولانی مدت باشد.برخی از افراد مشاهده می کنند که بعد از 10 سال یا بیشتر هیچ مویی بر نمی گردد. برخی دیگر زودتر رشد مجدد را تجربه می کنند و برای جلوگیری از موهای زائد به درمان های لمسی سالانه تکیه می کنند.درمرکز جوانسازی پوست در کرج برای همیشه از شر موهای زائد راحت شوید.

آیا موهای نواحی خاصی از بدن یا صورت سریعتر رشد می کنند؟

بعد از لیزر موهای زائد، موها به احتمال زیاد دوباره روی چانه، گردن و دیگر نواحی صورت رشد می کنند.این ممکن است تا حدی ناشی از نوسانات هورمونی و فعال شدن مجدد فولیکول های مو توسط آندروژن ها، مانند دهیدروپیاآندروسترون (DHEA) و تستوسترون باشد.

در برخی از زنان، رشد مجدد موهای زائد چانه، گردن، لب بالا و ساق پا ممکن است همزمان با یائسگی باشد، زمانی که سطح استروژن کاهش می یابد.رشد مجدد مو در بدن نیز امکان پذیر است. در برخی از افراد ممکن است بیشتر روی بازوها، پاها یا قفسه سینه رخ دهد تا روی خط بیکینی، شکم یا زیر بغل.وقتی موها روی بدن رشد می کنند معمولا کمیاب و بسیار ریز هستند.

آیا رنگ مو یا پوست فرقی می کند؟

رنگ مو یا پوست شما ممکن است تعیین کند که لیزر در ابتدا برای شما چقدر موثر است، اما بر سرعت رشد مجدد موهای شما پس از اتمام درمان تاثیری نخواهد داشت.در حال حاضر لیزر موهای زائد برای موهای بلوند، سفید یا خاکستری موثر تلقی نمی شود.با پاکسازی صورت در کرج زیباتر شوید.

آیا می توانید از رشد مجدد موها جلوگیری کرد؟

در صورت لزوم با استفاده از لمس های لیزری که در بهترین مرکز لیزر در کرج   انجام می شود می توان رشد مجدد موها را مهار کرد.

اگر رشد موها کم باشد، گزینه دیگر الکترولیز است. الکترولیز روی موها یک به یک کار می کند تا روی کل مناطق،اگر از بیماری هایی مانند سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) رنج می برید، متعادل نگه داشتن هورمون ها می تواند احتمال رویش مجدد موها را کاهش دهد. شما می توانید با استفاده از داروهایی مانند متفورمین یا اصلاح رژیم غذایی، مانند مصرف کم کربوهیدرات، به تعادل این هورمون ها کمک کنید.

آیا جلسات مکرر لیزر درمانی در نهایت مانع رشد مو می شود؟

درمان های لیزری اغلب در بسته های چهار جلسه ای یا بیشتر فروخته می شوند. برای از بین بردن کامل رشد مو ممکن است به 12 درمان یا بیشتر نیاز داشته باشید که می توانید در بهترین مرکز لیزر در کرج   این کاار را انجام دهید.

پس از آن، نیاز به touchups باید حداقل باشد. برخی از افراد ممکن است در ابتدا به درمان های شش ماهه نیاز داشته باشند. دیگران ممکن است متوجه شوند که به مدت 5 سال یا بیشتر نیازی به لمس ندارند.

غذاهای آماده کلیدی

لیزر موهای زائد روشی طولانی مدت برای از بین بردن موهای زائد صورت و بدن است. برخی افراد نتایج دائمی را مشاهده می کنند. این احتمال بیشتر روی بدن رخ می دهد تا روی صورت.نوسانات هورمونی همچنین می تواند در رشد مجدد مو برای برخی افراد نقش داشته باشد.

مشاوره و نوبت دهی آنلاین

جهت دریافت مشاوره و رزرو نوبت بصورت آنلاین با ما در ارتباط باشید

مطالب آموزشی پوست و زیبایی جهانشهر کرج

ما سعی کرده ایم با اتکا بر دانش و تجربه چندین ساله خود مطالب مفید و علمی مرتبط با پوست، مو و زیبایی را برای شما به اشتراک بگذایم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

6 − سه =

فهرست