زگیل موزاییک چیست- زگیل موزاییک چیست؟ علائم زگیل موزاییک چیست؟

زگیل موزاییک نوعی زگیل کف پا است که به صورت خوشه ای در قسمت پایینی پا رشد می کند. پزشکان همچنین به این نوع زگیل پلانتاری یا زردچوبه یا ورروک می گویند. در حالی که برخی از زگیل های موزاییک خود به خود از بین می روند، درمان برخی دیگر سخت تر است و ممکن است به مداخله پزشک نیاز داشته باشد.

علائم زگیل موزاییک چیست؟

زگیل های موزاییک به طور خاص در قسمت پایینی پای شما ظاهر می شوند. پزشکان این طرف را قسمت کف پا می نامند. گاهی ممکن است فردی فقط یک زگیل در قسمت پایینی خود داشته باشد. این یک زگیل منفرد است. هنگامی که زگیل های کف پا به صورت خوشه ای ظاهر می شوند، زگیل موزاییک هستند. نشانه های دیگر زگیل شامل موارد زیر می باشد.

پوست ضخیم. گاهی اوقات ممکن است زگیل موزاییک خود را با پینه ای در کف پا اشتباه بگیرید.

درد  به ویژه هنگام راه رفتن و ایستادن.

نقاط سیاه کوچک که روی زگیل ها ظاهر می شود. اینها رگ های خونی کوچکی هستند که در قسمت پایینی پا منفجر شده اند.

زگیل های موزاییک می توانند شبیه ذرت باشند. گاهی اوقات پزشک باید ناحیه آسیب دیده را تجزیه و تحلیل کند یا تشخیص دهد که زگیل ذرت است یا موزاییک.

از آنجا که این زگیل ها عمیقا در پوست رشد می کنند می توانند بسیار دردناک باشند. این امر به ویژه هنگامی که راه می روید و به آنها فشار می آورید صادق است.

زگیل پوستی

درمان زگیل موزاییک چیست؟

زگیل های موزاییک در بهترین کلینیک زیبایی در کرج، معمولا بدون درمان از بین می روند، اما ممکن است چندین ماه تا چند سال طول بکشد تا این اتفاق بیفتد. اکثر مردم تصمیم می گیرند که آیا زگیل خود را بر اساس درد ایجاد می کنند یا خیر.

درمان زگیل های موزاییک می تواند ناراحت کننده باشد زیرا در قسمت پایینی پا قرار دارد و کاهش وزن و فشار پس از درمان دشوار است. همچنین درمان زگیل می تواند باعث ایجاد اسکار شود.

در اینجا هفت مورد از رایج ترین روش های درمانی برای از بین بردن زگیل موزاییک آمده است:

کاربردهای اسید سالیسیلیک

کاربردهای اسید سالیسیلیک به عنوان داروهای بدون نسخه در داروخانه ها موجود است. همچنین غلظت بالاتری از محلول سالیسیلیک اسید برای درمان زگیل در کف پا وجود دارد، جایی که پوست می تواند کاملا ضخیم باشد. این روش درمانی با لایه برداری لایه های مرده پوست از زگیل و همچنین ایجاد سیستم ایمنی بدن برای مقابله با ویروس عمل می کند.

در اینجا چند نکته برای درمان زگیل موزاییک با اسید سالیسیلیک وجود دارد:

با خیساندن پا در آب گرم شروع کنید.

برای پوشاندن لایه های خارجی پوست از تخته سنگ یا سنگ پا استفاده کنید.

مایع سالیسیلیک اسید یا دیسک چسبناک را معمولا قبل از خواب روی زگیل بمالید.

سرما درمانی یا انجماد زگیل

کرایوتراپی روشی است که شامل فریز زگیل با قرار دادن آن در معرض نیتروژن مایع می شود. این می تواند باعث ایجاد تاول و افتادن زگیل شود.

اگر زگیل های موزاییک بسیار عمیق باشند ، سرما درمانی می تواند دردناک باشد. گاهی اوقات ممکن است پزشک نیاز به استفاده از این درمان بیش از یک بار داشته باشد.

همچنین بخوانید : بیماری خشکی چشم

نسخه های موضعی

اگر سالیسیلیک اسید به خوبی عمل نکند  پزشکان ممکن است درمان های موضعی را تجویز کنند.

تزریقات

پزشک می تواند برخی داروها را به زگیل های موزاییکی تزریق کند تا به کاهش آنها کمک کند.

داروهای خوراکی

دکتر در بهترین کلینیک زیبایی در کرج ممکن است داروهای خوراکی را برای درمان زگیل موزاییک تجویز کند. یک مثال سایمتیدین است ، دارویی که معمولاً برای کاهش علائم بیماری رفلاکس معده (GERD) تجویز می شود. سایر درمان ها ممکن است شامل رتینوئیدهای خوراکی یا مکمل غذایی دییندولیل متان باشد.

لیزر درمانی

در بهترین کلینیک زیبایی در کرج، از لیزر درمانی یا جراحی لیزری مانند لیزر رنگ پالسی یا لیزر Nd: YAG ممکن است برای درمان بافت زگیل استفاده شود. لیزر درمانی برای از بین بردن زگیل مشابه درمان لیزر برای کاهش زخم عمل می کند. تمرکز آنها بر روی برداشتن لایه های فوقانی پوست است.

جراحی

گاهی اوقات زگیل های موزاییک می توانند سال ها ماندگار شده و باعث ناراحتی شوند. در چنین شرایطی، پزشک ممکن است برداشتن جراحی را توصیه کند. این روش می تواند دردناک باشد و باعث ایجاد زخم شود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پانزده + چهار =

فهرست