عوامل دخیل در ماندگاری بوتاکس

عوامل دخیل در ماندگاری بوتاکس چیست؟ برای حفظ بوتاکس باید چه کار کرد؟

عمر مفید بوتاکس به طور متوسط ​​4 ماه است ، به این معنی که در یک فرد ممکن است بیش از 4 ماه و شخص دیگر کمتر از آن طول بکشد. البته اگر به موقع تمدید شود ، ممکن است ماندگاری بیشتری نسبت به قبل داشته باشد ، اما عوامل زیادی هستند که به طور مستقیم یا غیر مستقیم در ماندگاری بوتاکس دخیل هستند.

عوامل موثر در ماندگاری بوتاکس

متابولیسم بالا

افرادی که دچار متابولیسم بالا هستند زودتر از دیگران شروع به تجزیه و جذب بوتاکس شوند.

بی تجربگی تزریق کننده بوتاکس

انجام این کار توسط متخصص پوست همیشه توصیه می شود زیرا او بیشتر با آناتومی صورت و عملکرد انواع مختلف بوتاکس آشنا است. ما به شما کلینیک  تزریق بوتاکس در کرج را توصیه می کنیم که تحت نظارت دکتر جهانشهر می باشد.

عدم تماس به موقع (در صورت نیاز)

اولین تزریق بوتاکس ممکن است نتایج مورد انتظار را ارائه ندهد زیرا پاسخ عضلات صورت به درمان بوتاکس ناشناخته است و نمی توان تعیین کرد که ماهیچه به چه میزان تزریق نیاز دارد و بنابراین جلسه ای که به آن درمان لمسی می گویند یک قرار معمول است که پس از دو هفته تزریق انجام می شود، در صورتی که برای به دست آوردن بهترین نتایج به واحدهای بیشتری نیاز باشد  اما این تماس در کمتر از 20 درصد افراد مورد نیاز است.

ورزش

افرادی که ورزشکار هستند ممکن است طول عمر کمتری داشته باشند زیرا فعالیت عضلانی بیشتری دارند. کاهش وزن باعث می شود اثر بوتاکس زودتر از بین برود.

سیگار یا قلیان

افرادی که به طور منظم سیگار می کشند بیشتر مستعد پیری زودرس و چین و چروک بیشتر هستند و در این افراد در نهایت اثر بوتاکس زودتر از بین می رود.

استفاده بیش از حد از ماهیچه ها

ماهیچه های ناحیه اطراف چشم (پای کلاغ) چون بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند ، اثر بوتاکس در این ناحیه زودتر از جاهای دیگر از بین می رود. به همین ترتیب ، افرادی که عادت به اخم کردن زیاد دارند ، ممکن است عمر کوتاهی از بوتاکس داشته باشند.

بوتاکس

نوع بوتاکس

افرادی که قبلا بوتاکس چینی یا ایرانی تزریق کرده اند ، ممکن است با تزریق بوتاکس استاندارد مانند Dysport یا Neronox یا Allergan BOTOX تا 3 ماه فرصت نداشته باشند. حتی تفاوت های مکانیکی بین بوتوکس ها وجود دارد که ممکن است باعث تفاوت طول عمر بوتاکس در افراد مختلف شود.

آفتاب

قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نور خورشید یا استفاده نکردن منظم از کرم های ضد آفتاب باعث پیری زودرس و افتادگی پوست می شود و این مسئله غیر مستقیم می تواند باعث از بین رفتن زودتر آثار بوتاکس شود.

استفاده از ویال بوتاکس که بیش از دو هفته باز بوده است، ممکن است عمر مفید آن را کاهش دهد. البته، این احتمال بسیار نادر است زیرا معمولا دکتر جهانشهر تزریق بوتاکس در کرج را به طور روزانه برای چندین مشتری انجام می دهد و بوتاکس در همان روز یا در نهایت روز بعد باز می شود.

چقدر می توانید بوتاکس را در یخچال طبی نگه دارید؟

بوتاکس را می توان در یخچال پزشکی تا چهار هفته نگه داشت، اما باید با نظارت دمای روزانه به درستی ذخیره شود تا از ایمنی آن برای استفاده اطمینان حاصل شود.

تا زمانی که بوتاکس به درستی در یخچال پزشکی ذخیره می شود، می توان آن را تا چهار هفته در یخچال نگهداری کرد در حالی که هنوز قدرت خود را حفظ می کند.

برای اینکه بوتاکس از نظر ایمنی ایمن باشد، باید بین محدوده دمای خاصی ذخیره شود و به همین دلیل باید از یخچال طبی اختصاصی استفاده کرد.

در زیر، ما نگاهی دقیق تر به محدوده دما باید بین بوتاکس ذخیره کنیم و اینکه چگونه شما به عنوان یک متخصص زیبایی می توانید از حفظ درجه حرارت اطمینان حاصل کنید.

همچنین بخوانید : بهترین مرکز جوان سازی پوست در کرج

بوتاکس باید بین محدوده دمای تنظیم شده ذخیره شود:

محدوده دمای استاندارد برای ذخیره محصولات مورد استفاده در روش های زیبایی غیر تهاجمی، مانند تزریق بوتاکس ، بین +2 تا 8+ درجه سانتی گراد است.

تنها راه حصول اطمینان از این محدوده دما استفاده از یخچال طبی اختصاصی است. یخچال های معمولی خانگی به سادگی نمی توانند وظیفه خود را انجام دهند.

یخچال های طبی مجهز به دماسنج های مدرن هستند که دمای داخل یخچال و همچنین دمای محصولات ذخیره شده در داخل را اندازه گیری می کنند.

اگر دمای ثبت شده در هر زمان به زیر یا از محدوده مورد نیاز افزایش یابد ، زنگ هشدار به پزشکان جراحی زیبایی هشدار می دهد.

این به آنها اجازه می دهد تا مداخله کرده و اقدامی انجام دهند تا اطمینان حاصل شود که محصولات ذخیره شده در داخل و خارج از نقطه استفاده آسیب نبینند.

بوتاکس باید به درستی ذخیره شود:

در حالی که یخچال های طبی می توانند محدوده دمای بسیار خاصی را حفظ کنند، اگر قرار است محصولات بوتاکس تا چهار هفته در شرایط قابل استفاده نگهداری شوند بسیار مهم است.

برای انجام این کار باید 1 سانتیمتر فاصله بین محصولات بگذارید و اطمینان حاصل کنید که محصولات به پشت یا طرف یخچال دست نزنند زیرا این می تواند منجر به یخ زدن شود.

کلینیک تزریق بوتاکس در کرج آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

ده + 9 =

فهرست