پی آر پی یا پلاسما – پی آر پی یا پلاسما  یک روش درمانی است که برای قسمت هایی از بدن مانند گردن، دست ها، سر و سینه و صورت که بافت های آن آسیب دیده است توسط پزشکان متخصص از طریق تزریق صورت می گیرد

در این روش بخشی از خون فرد بیمار گرفته می شود و به وسیله کیت های مخصوص، پلاکت آن جدا و غنی می شود و سپس پلاکت غنی تزریق می گردد. پلاکت های غنی شده دارای انواع تحریک کننده های رشد هستند.

امروزه  در کلینیک های مختلف، از پلاسما برای درمان های مختلف مانند تحریک رشد مو، رفع چین و چرو ک ها، رفع آرتروز و…..کاربرد دارد

 

تعریف پی آرپی

پی آر پی به پلاسمایی که دارای پلاکتی که غلیظ شده گفته می شود. روش پی آر پی از سال های اخیر در رشته های گوناگون پزشکی مانند دندانپزشکی، جراحی فک و صورت، سوختگی ها و درمان  کردن زخم های مزمن مورد استفاده قرار گرفت. ولی استفاده از پی آر پی یا پلاسما برای زیبایی و جوانسازی روش کاملا جدیدی است. پی آر پی را هم می توان به تنهایی استفاده کرد و هم در ترکیب با روش های دیگر مانند تزریق چربی و مزوتراپی برای زیبایی استفاده کرد. در مرکز جوان سازی پوست در کرج از روش پی آرپی برای زیبایی و جوانسازی استفاده می شود.

پی آر پی ایمن ترین روش درمانی

پلاسما یا پی آر پی یک روش درمانی جدیدی است که با استفاده از سلول های بنیادی بدن قسمت های آسیب دیده را ترمیم می کند و باعث تولید کلاژن در بدن می گردد. کلاژن نقش اساسی در حفظ طراوت و جوانسازی پوست دارد و با سنتز کردن کلاژن جدید، پوست مجددا جوانی و زیبایی خود را آرام آرام به دست می آورد.

استفاده کردن از تحریک فیبروبلاست ها در روش پی آر پی یا پلاسما باعث می شود اثرات درمانی به تدریج خود را نشان دهد و فرد اولین تغییرات را بعد از دو الی سه هفته بعد از اولین درمان بر روی پوست خود مشاهده می کند نمائید. اما نتیجه اصلی که برای آن به مرکز جوان سازی پوست در کرج مراجعه کرده است بهد از 2 الی 3 ماه مشاهده خواهد کرد

مرکز جوان سازی پوست در کرج  با استفاده از  روش پی آر پی یک بازسازی عظیم سلولی در قسمت موردنظر ایجاد می کند که این بازسازی درمانی تا 18ماه ادامه دارد. البته باید توجه کرد که سن فرد تاثیر دارد و باتوجه به سن شخص، بازسازی مجدد بعد از  2 ماه الی 1 سال ادامه دارد. زیرا هر چه سن بالا می رود اثرات پیری بیشتر وجود دارد.

جوانسازی پوست

 

پلاکتها چگونه سبب جوانسازی پوست می شوند؟

پلاکتها دارای فاکتورهای رشد هستند که نقش اصلی در فرایند ترمیم و بازسازی بافت های صورت هستند. زمانی که پوسته پلاکت توسط مواد خاصی پاره شود در این هنگام فاکتورهای رشد آزاد می شوند. این کار موجب رشد و تکثیر و تمایز شدن سلول های گوناگون پوستی و بافتی می گردد

زمانی که پلاکت ها در کنار فولیکول مو تزریق می شوند موجب رویش مجدد طبیعی مو می گردد و در پوست موجب افزایش یافتن کلاژن، الاستین، ماده ی میان سلولی ، عروق می گردد و در پایان موجب ضخیم شدن، طراوت شدن بافت های پوستی و از بین رفتن چین و چروک، خطوط می شود. پلاکت ها در استخوان یا غضروف موجب ترمیم شکستگی و مانع سائیدگی استخوان ها می شود.

در بخش زیبایی، مرکز جوان سازی پوست در کرج  از روش پی آر پی یا پلاسما برای درمان چروک ها، سیاهی و پف های زیر چشم و جوان سازی پوست دست استفاده می کنند و نتایج خوبی در این زمینه به دست می آورند.

کاربرد پی آر پی یا پلاسما

پی آرپی یا پلاسما برای موارد مختلفی کاربرد دارد که عبارتند از:

جوانسازی پوست صورت

جوانسازی دست ها

از بین بردن چین و چروک های دینامیک

رفع اسکار آکنه و اسکار زخم های ایجاد شده از بریدگی، سوختگی و ……

از بین بردن خطوط اخم یا خنده بر صورت

از بین بردن ریزش موی سر یا ابرو

رفع پف و تیرگی اطراف چشم

کاشتن مو

تحریک و تقویت یافتن مو

درمان کردن زخم های دیابتی و نروپاتیک و مزمن

کاهش استریاها و ترک های پوستی

افزایش یافتن کیفیت پوست صورت و شادابی آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

20 − شانزده =

فهرست