انسان برای زندگی در طبیعت آفریده شده است. طبیعتی که تنوعی از رنگ‌هاست و او را متوجه ریشه‌های زندگی می‌‌کند. دقیقا به همین دلیل است که هر رنگ در ما حس‌ ویژه‌ای به وجود می‌‌آورد. رنگ‌های موجود در طبیعت روی عملکرد فیزیولوژیکی و طبیعی بدن ما تاثیر می‌ گذارند و به همین خاطر است که شما در یک محیط سرسبز و با تماشای شالیزار حس متفاوتی دارید نسبت به زمانی که به تماشای یک دشت گل سرخ یا کوه‌های پوشیده از برف می‌نشینید. بودن در فضایی سبز و در کنار گل‌ها و گیاهان می‌‌تواند تاثیراتی بیشتر از آنچه فکرش را می‌کنید، بر شادی، تعادل و آرامش شما داشته باشد.

 

گل آپارتمانی

 

حتما متوجه شده‌اید که اغلب گل‌ها را در اتاق پذیرایی و نشیمن، قرار می‌دهیم؛ روان‌شناسان معتقدند که انواع گل و گیاه به کسانی که وارد آن فضا می‌‌شوند، احساس مثبت روحی القا می‌کنند و فضا را صمیمانه‌تر می‌ کنند؛ بنابراین ما این کار را به صورت ناخودآگاه برای سهیم کردن و ایجاد فضای مشترک روحی بین افراد انجام می‌دهیم‌. اگر در نگهداری گیاهان آپارتمانی آماتور هستید، اصلا نگران نباشید. در این مطلب با چند گل آپارتمانی زیبا آشنا شوید که در عین نگهداری آسان، محیطی استرس‌زدا و آرام را برای‌تان فراهم می‌کنند.

سرخس بوستون

سرخس بوستون علاوه بر زیبایی وحشی و بکر خود، از قابلیت تصفیه‌ی هوا برخوردار است و بیش از 500 نوع ماده‌ی سمی را در ساعت از بین می‌برد. این نکته بطور قطع می‌تواند آرامش ذهن و روان برای شما به همراه داشته باشد. از طرف دیگر نگهداری این گیاه ساده است و مشکلی با نور کم ندارد. تنها کاری که سرخس را از بین می‌برد ریختن آب روی برگ‌ها و ساقه‌ی آن است.

اسپاتی فیلوم (لیلی صلح)

گل آپارتمانی اسپاتی فیلوم

 

این گیاه زیبا و قدرتمند استاد جذب آلاینده‌های هواست. این گیاه می‌تواند موادی همچون آمونیاک، بنزن، زایلن، فرمالدهید و تری کلرواتیلن در سراسر خانه را حذف کند. شما می‌توانید این گیاه را در یک ظرف با خاک همه کاره بکارید و سعی کنید در طول سال آن را مرطوب نگه دارید.

آلوئه‌ورا

گیاه آلوئه ورا

 

آلوئه‌ورا یکی از گیاهانی است که در شب اکسیژن زیادی آزاد می‌کند و از نظر سازمان فضایی آمریکا (ناسا) از جمله بهترین گیاهان تصفیه‌کننده هوا به حساب می‌آید. این گیاه بنزن و فرمالدهید موجود در هوا را از بین می‌برد و یک خواب راحت را برای ساکنان خانه به ارمغان می‌آورد.

پوتوس

گل آپارتمانی پوتوس

 

پوتوس‌ از گیاهان مقاوم آپارتمانی محسوب می شود که نیاز به مراقبت چندانی ندارد، به همین دلیل گزینه‌ی مناسبی برای خانه‌های آپارتمانی، دفاتر اداری محسوب می‌شود. پوتوس‌ها رطوبت و نور کم محیط را تحمل می‌کنند و تکثیر آن‌ها بسیار ساده است. شاخه‌های بالا رونده، پیچکی و آویزان آن تا حدود ۵ متر هم می‌رسد که با هدایت و ثابت نمودن آن‌ها می‌توان در فضاهای مختلف دیوار سبز ساخت و زیبایی خاصی را در هر محیطی ایجاد کرد.

نخل اریکا

این چند گیاه آپارتمانی استرس را از شما دور می‌کنند!

 

نخل اریکا گیاهی است از خانواده‌ی اریکاسه و بومی ماداگاسکار که بسیار سازگارپذیر با محیط بیرون یا داخل خانه و بی‌شک یکی از بهترین گیاهان بزرگ برای زینت خانه است. با وجود یک نخل اریکا در خانه اغلب دیگر لازم نیست چیزی به سبزی آن اضافه کنید. این گیاه به نور متوسط نیاز دارد ولی در نور زیاد غیر‌مستقیم بهترین شرایط را برای رشد دارد.

گل گندمی یا گیاه عنکبوتی

 

گیاه عنکبوتی یا گل گندمی سرعت رشد خوبی دارد و می‌تواند آلاینده‌های موجود در هوا از جمله فرمالدهید، بنزن و مونوکسید کربن را تصفیه کند. گیاه گل گندمی دارای گیاهچه‌های کوچکی در انتهای قسمت ساقه‌ها است که از عوامل زیبایی این گیاه محسوب می‌شود و می‌توانید در گلدان های آویز برای نگهداری از این گیاه استفاده نمایید. گل گندمی به نور زیاد و غیر‌مستقیم نیازمند است. گیاه را در کنار پنجره قرار دهید تا از نور کافی برخوردار شود. اگر گیاه را در سایه قرار دهید خط سفید قسمت وسط آن محو می شود و برگ‌های آن بیش از حد رشد می‌کند و زیبایی خود را از دست می‌دهد.

منبع: Eartheasy

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

4 × 2 =

فهرست