کاشت ریش – کاشت ریش یکی از روش هایی است که در بهترین کلینیک زیبایی در کرج توسط بهترین پزشکان متخصص انجام می شود. اکثر مردان ایرانی دوست دارند ریش و سبیل پرپشتی داشته باشند. زیرا در ایران به خاطر شرایط فرهنگی و دینی، داشتن ریش و سبیل موجب زیبایی صورت مردان می شود.

در اکثر آقایان قسمت هایی از صورت مانند گونه ها ریش ندارند ولی در قسمت های دیگر مانند چانه پر از مو هستند اما بعضی از آقایان ریش و سبیل کم مویی دارند و به همین خاطر نمی توانند ریش و سبیل خود را بلند کنند.

تعداد خیلی کمی از آقایان اصلا ریش و سبیل ندارند که ممکن است به خاطر عوامل ژنتیکی، مادرزادی یا اکتسابی باشد.

همه این مشکلات را می توان با کاشت مو رفع کرد. یکی از بهترین کلینیک های زیبایی در ایران، بهترین کلینیک زیبایی در کرج می باشد که شما می توانید به این کلینیک مراجعه کنید. در این کلینیک پزشکان متخصص و مجربی هستند که با استفاده از بهترین تجهیزات بهترین کاشت مو را برای شما انجام دهند.

 

دلایل ضعف رویش مو در ریش و سبیل

عوامل ژنتیکی

شاید بتوان گفت عوامل ارثی یا ژنتیکی از مهم‌ترین علت کم‌پشت بودن ریش و سبیل می باشد. اگر پدر و پدربزرگتان دارای ریش پرپشت و سبیل ضخیمی بوده اند به احتمال زیاد شما هم ریش و سبیلی پرپشتی خواهید داشت.

ولی اگر آنها دارای ریش و سبیلی کم مو بوده اند احتمال دارد شما هم ریش و سبیلی کم مو داشته باشید. البته از طرف مادری هم  داشتن سبیل و ریش پرپشت یا کم پشت تاثیرگذار هست.

اگر گفته می شود فلان چیز ارثی یا ژنتیکی است، بدین معنی است که دارویی وجود ندارد که بتواند شرایط را  به طور کامل تغییر دهد. در حال حاضرتنها روش کاشت ریش و سبیل وجود دارد که می تواند مشکل را حل کند و سایر داروها، لوسیون‌ها، سرم‌ها نمی توانند به صورت معجزه آسا موجب رشد ریش و سبیل گردند.

 

دلایل ضعف رویش مو در ریش و سبیل

هورمون‌ها

هورمون‌ها یکی از دلایل کم‌پشتی ریش و سبیل می باشند. هورمونی که بر روی رشد موهای ریش و سبیل تاثیر مستقیم دارد تستسترون است که یکی از هورمون‌های جنسی بدن که به هورمون جنسی مردانه شناخته شده است. تسترون را خانم‌ها می سازند اما مقدار ترشح آن در آقایان زیادتر است.

تولید و ترشح هورمون تستسترون درهنگام بلوغ آقایان بیشتر می گردد. بعضی از متقاضیان کاشت ریش و سبیل افرادی هستند که بدنشان تستسترون کمتری را تولید می‌کند.

تستسترون در پوست به هورمون DHT یا دی هیدرو تستسترون تبدیل می گردد. DHT هم همان تاثیرات تستسترون را برروی فولکیول‌ها می‌گذارد اما به خاطر اینکه یک هورمون موضعی است و زمان طولانی در بافت باقی می‌ماند و تاثیرات زیادتری نسبت به تستسترون روی موها می‌گذارد. در پوست آنزیمی به نام ۵ آلفا ردوکتاز قرار دارد که تستسترون ها را به DHT تبدیل می‌کند. از داروهای مهار کننده‌ی این آنزیم مثل فیناستراید به منظور درمان ریزش مو با الگوی مردانه استفاده می گردد

DHT در کسانی که ریزش موی ارثی دارند، موجب ریزش موهای سر و افزایش یافتن موها در قسمت های دیگر بدن می گردد. به همین خاطراگر آنزیم  ۵ آلفا ردوکتاز کم باشد یا به دلایلی تولیدات DHT کم شود موهای سر پرپشت‌ و موهای صورت کمترمی گردد. بعضی از افراد متقاضی کاشت ریش و سبیل کسانی هستند که میزان آنزیم ۵ آلفا ر کمتری در بدن خود دارند.

نکته: در بعضی از مردان خونرسانی به قسمت های گونه ضعیف‌تر از خونرسانی به بخش‌های دیگر صورت است. به همین خاطر مواد مغذی و هورمون‌های کمتری به فولیکول‌های این قسمت انتقال می یابد که همین مشکلی است  که موجب می گردد در بعضی از مردان، قسمت های گونه  خالی از مو باشند.

شما می توانید به بهترین کلینیک زیبایی در کرج مراجعه کنید و از خدمات خوب این کلینیک برخوردار شوید.

 

آسیب‌ها و بیماری‌ها

بعضی از آسیب‌ها به پوست و بیماری‌های پوستی می‌توانند موجب طاسی موقت یا دایم در قسمت های ریش و سبیل شوند که عبارتند از:

زخم و اسکار

جای بخیه

شکستگی

عمل‌های جراحی مانند جراحی ترمیم شکاف کام

سوختگی‌ها

فولیکولیت (ملتهب شدن فولیکول‌ها)

باید دقت کرد که همیشه ریزش ریش و سبیل ناشی از موارد بالا دادمی نیستند اما اگر دایمی بودند تنها راه بهبود شرایط، کاشتن ریش و سبیل می باشد

به جز موارد ذکر شده، آلوپسی آره‌ آتا یا ریزش موی سکه‌ای هم ممکن است موجب ریزش و کم‌پشتی موهای ریش و سبیل گردد. ریزش مو در آلوپسی آره‌آتا چه در سر و چه در ریش عموما  به صورت موقتی است اما به شکل دوره‌ای تکرار می‌شود. طاسی‌هایی که ناشی از آلوپسی آره‌آتا هستند را نمی‌توان با کاشت درمان کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

8 − 7 =

فهرست