PRP (پلاسمای غنی از پلاکت) – PRP (پلاسمای غنی از پلاکت) چیست؟

PRP یک روش پزشکی کاملا طبیعی و بدون جراحی در بهترین کلینیک زیبایی در کرج است که برای درمان ریزش مو یا نازک شدن مو استفاده می شود. با استفاده از خون خود بیمار و عوامل رشد فعال در آن، رشد مو را تقویت می کند.

PRP چگونه کار می کند؟

در PRP (پلاسمای غنی از پلاکت) خون بیمار گرفته می شود و سانتریفیوژ می شود تا پلاکت ها و پروتئین های فاکتور رشد مانند فاکتور رشد اندوتلیال عروقی، فاکتور رشد مشتق از پلاکت، فاکتور رشد اپیدرمی و غیره متمرکز شود. سپس سر از طریق میکرو سوزن زدن الکترونیکی یا مکانیکی تحریک می شود تا روش بازیابی آسیب را تحریک کند که برای استفاده بعدی از پلاکت ها و عوامل رشد ضروری است. سپس پلاسمای سانتریفیوژ غنی از پلاکت دوباره به سر تزریق می شود.

فاکتورهای رشد منتشر شده از پلاکت ها باعث کوچک شدن فولیکول های مو، بهبود جریان خون و تشویق رشد جدید سلول ها می شود.

PRP با نگه داشتن فولیکول های مو در مرحله رشد (مرحله آناژن)، به موها اجازه می دهد ضخیم تر و بلندتر شوند. بنابراین نه تنها رشد جدید را تقویت می کند، بلکه فولیکول های مو موجود را نیز تقویت می کند.

PRP در جوانسازی پوست و حلقه های تیره زیر چشم موثر است. می توان از آن به تنهایی یا همراه با کاشت مو یا مزوتراپی برای حداکثر سود استفاده کرد.

چه کسی کاندید مناسبی برای PRP نیست؟

PRP (پلاسمای غنی از پلاکت) در بهترین کلینیک زیبایی در کرج،  می تواند برای درمان ریزش مو به دلایل مختلف مورد استفاده قرار گیرد. در افرادی که از اختلالات کبدی، اختلالات خونریزی، ناراحتی های پوستی، افرادی که فشار خون پایینی دارند، در افراد سیگاری و استفاده کنندگان از درمان با کورتیزون استفاده نمی شود.

مزایای PRP

مزایای PRP (پلاسمای غنی از پلاکت) عبارت است از:

مشخصات ایمنی عالی، ساده و راحت

درمان طبیعی

غیر جراحی

مدت زمان کوتاه (1 ساعت)

دوره بهبودی سریع، بدون وقفه

هیچ خطر واکنش آلرژیک وجود ندارد زیرا از بدن شما ناشی می شود

ترمیم مو

مقرون به صرفه

نتایج ظاهری بسیار طبیعی

عوارض جانبی PRP:

از آنجا که شامل تزریق ماده به پوست است، به ندرت ممکن است عوارض جانبی بالقوه ای مانند عفونت، آسیب عصبی، درد در محل تزریق و آسیب بافتی وجود داشته باشد.

پلاسمای غنی از پلاکت

مزوتراپی چیست

مزوتراپی یک روش غیرجراحی است که برای مقابله با ریزش مو و تقویت رشد مو با تزریق مایع غنی از مواد مغذی به مزودرم پوست سر، لایه ای که بین بافت پوست و لایه چربی قرار دارد، استفاده می شود.

مزوتراپی چگونه کار می کند؟

ترکیبی از تقویت کننده های مواد مغذی شامل ویتامین ها، مواد معدنی و مسدود کننده های DHT (دی هیدروتستوسترون) به منظور تحریک رشد مو و جلوگیری از ریزش مو به مزودرم تزریق می شود. این تزریق با کمک اسلحه تزریقی با کمترین درد در بهترین کلینیک زیبایی در کرج انجام می شود.

این عمل به این دلیل است که گردش خون را در فولیکول های مو ضعیف یا خوابیده افزایش می دهد، متابولیسم سلولی را افزایش می دهد، کلاژن را تحریک می کند. جایگزین ویتامین ها و مواد معدنی است که با افزایش سن از دست می دهیم و هورمون DHT فولیکول کش را خنثی می کند. بنابراین ریزش مو را مهار کرده و رشد مو را تشویق می کند.

درمان شامل هشت جلسه است که هر هفته یک جلسه به مدت نیم ساعت انجام می شود. اثرات در جلسه پنجم قابل مشاهده می شوند و میزان موفقیت آن 90-92 است.

مزوتراپی در درمان آلوپسی آندروژنتیک مثرتر است، اما می تواند ریزش مو را به دلایل دیگر مانند کمبودهای تغذیه ای، بیماری های مزمن، تغییرات آب و هوایی، استرس و غیره درمان کند. این روش نه تنها برای درمان طاسی، ریزش موی تکه ای، نازک شدن تدریجی استفاده می شود بلکه برای شوره سر مناسب است.

تفاوت PRP با  مزوتراپی چیست؟

PRP (پلاسمای غنی از پلاکت) شامل تزریق های متعدد پلاسمای غنی از پلاکت است، در حالی که مزوتراپی شامل هیالورونیک اسید است.

مزوتراپی آن را به مزودرم (لایه میانی) پوست تزریق می کند، در حالی که PRP را می توان در هر لایه از پوست برای درمان تجویز کرد.

مزوتراپی حدود 5-8 جلسه نیاز دارد، PRP حدود 7-10 طول می کشد.

هر جلسه مزوتراپی و PRP به ترتیب حدود نیم ساعت و یک ساعت طول می کشد.

PRP هیچ گونه وقفه ای ندارد، در حالی که مزوتراپی مقداری زمان وقفه دارد. PRP گرانتر از مزوتراپی معمولاً است.

PRP و مزوتراپی می توانند به همان اندازه موثر باشند و در صورت استفاده از آنها حتی بیشتر از این نیز موثر باشند. هر دوی آنها به عنوان جایگزین های ایمن، ارزان و کم تهاجمی برای عمل جراحی کاشت مو عمل می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

19 + 19 =

فهرست