انواع بوتاکس- چند مدل از انواع بوتاکس وجود دارد؟ کارایی هر کدام از انواع بوتاکس چیست؟ در اینجا ما به معرفی انواع بوتاکس و بررسی ویژگی ها و عملکرد هر کدام از این مدل ها می پردازیم.

احتمالاً در مورد بوتاکس شنیده اید. این تزریق شناخته شده ترین و محبوب ترین تزریقی است و ده ها سال است که استفاده می شود. این نیز محبوب ترین تزریقی است که در مرکز تزریق بوتاکس در کرج انجام می گیرد. جایی که مشتریان بوتاکس را به دلیل صاف شدن و جلوگیری از چین و چروک دوست دارند. اما آیا می دانید انواع دیگری از بوتاکس وجود دارد؟ آنها شامل Dysport ، Xeomin و Jeuveau هستند و یکی از آنها ممکن است برای شما مناسب تر باشد. بیایید تفاوتهای این چهار تزریق را بررسی کنیم.

این تزریق مشتق شده از سمی است که توسط باکتری Clostridium botulinum ایجاد شده است. با این حال ، هنگامی که در دوزهای کوچک تزریق می شود ، سمی و خطرناک نیست. بیشتر اوقات برای درمان چین و چروک استفاده می شود، اما برای جلوگیری از تعریق شدید زیر بغل نیز رایج است. در کلینیک تزریق بوتاکس در کرج ، بوتاکس همچنین می تواند برای درمان میگرن مزمن، مثانه بیش فعال، پلک زدن غیرقابل کنترل و چشم های نامرتب استفاده شود. بوتاکس حتی برای درمان دیستونی دهانه رحم، یک اختلال عصبی استفاده می شود.

بوتاکس با فلج موقت ماهیچه های محل تزریق با مسدود کردن سیگنال های عصبی عمل می کند. تزریق بوتاکس به طور متوسط ​​3 تا 12 ماه طول می کشد. طول نتایج بستگی به محصول تحت درمان ، محل و میزان واحد تزریق شده دارد. عوارض جانبی شایع موقتی بوده و می تواند شامل کبودی، تورم و حساسیت در محل تزریق باشد.

بوتاکس Dysport بهتر است یا Botox؟

یکی از بزرگترین تفاوت های بین Dysport و Botox این است که به چه تعداد واحد نیاز دارید. دیسپورت بیشتر از بوتاکس رقیق می شود. به این معنی که به واحدهای دیسپورت بیشتری نیاز دارید. به علاوه Dysport هنگام تزریق به دلیل رقیق سازی واکنش متفاوتی دارد. این بیشتر گسترش می یابد که هنگام درمان مناطق بزرگتر مانند پیشانی خوب است. با این حال اگر می خواهید به پای کلاغ در اطراف چشم بپردازید احتمالا می خواهید از بوتاکس استفاده کنید. به بیان ساده تر  Dysport کاندیدای بهتری برای درمان مناطق بزرگتر است در حالی که بوتاکس ممکن است برای مناطق کوچک ترجیح داده شود.

بوتاکس

 XEOMIN و JEUVEAU چیست؟

Xeomin یکی از انواع بوتاکس در بازار است اما بر اساس پایه های مشابه بوتاکس و دیسپورت است. مانند دو مورد قبلی، از سم بوتولینوم نوع A ساخته شده است، اما Xeomin به طور خاص برای درمان «11» عصبانی بین ابروها ایجاد شده است. در بیشتر موارد ، Xeomin مانند بوتاکس عمل می کند اما با یک تفاوت اصلی. بوتاکس دارای پروتئین غیرفعال است، در حالی که Xeomin هیچ افزودنی ندارد. در نهایت، Xeomin یک شکل تمیزتر از بوتاکس است. هنوز هم همه کارهای بوتاکس را انجام می دهد اما به گونه ای ایجاد شده است که فقط مواد فعال موجود باشد. این یک مزیت بزرگ برای هرکسی است که می خواهد همه چیزهای عالی بوتاکس را بدون پروتئین غیر ضروری ارائه دهد. با این حال  به خاطر داشته باشید که Xeomin فقط در یک محل تزریق می شود.

همنچنین بیشتر بخوانید: بوتاکس برای واژینیسموس

ژوو یکی دیگر از انواع جدید بوتاکس می باشد که در کلینیک تزریق بوتاکس در کرج انجام می شود. ژوو بسیار شبیه بوتاکس است. مانند Xeomin ، برای درمان خطوط بین ابروها، معروف به خطوط لابلابلار طراحی شده است. ژوو در سال 2014 در کره جنوبی با نام نابوتا ظاهر شد. یکی از تفاوت های بزرگ بین ژوو و بوتاکس (در حال حاضر) این است که هیچ نشانه رسمی ای از مدت زمان ماندگاری نتایج ژئوو وجود ندارد. این فقط به این دلیل است که اگرچه ژئوو تأیید FDA را دریافت کرده است، اما FDA نیازی به نوروتوکسین ها ندارد تا مدت زمانی را برای مدت زمان اثربخشی آنها بیان کند. این بدان معناست که تفاوت عمده در این است که بوتاکس یک نام تجاری ثابت است در حالی که ژوو در دنیای نوروتوکسین جدید است. اکثر مردم بوتاکس و ژوو را قابل تعویض می دانند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

10 + نوزده =

فهرست