شکستگی صورت – اگر دچار شکستگی صورت شده اید ممکن است مشکلات جزئی یا مشکلات عمده داشته باشید. استخوان ها بر تنفس، خوردن و صحبت کردن تأثیر می گذارند. ممکن است برای بازگشت به حالت عادی نیاز به جراحی داشته باشید. اگر فکر می کنید شکستگی صورت دارید می توانید به بهترین کلینیک زیبایی در کرج مراجعه نمایید.

اسکلت صورت

شکستگی صورت، شکستگی استخوان در صورت است. صورت دارای ساختار استخوانی پیچیده ای است. اسکلت صورت شامل موارد زیر است:

استخوان پیشانی (پیشانی).

زیگوما (استخوان گونه).

استخوان های مداری (حفره چشم).

استخوان های بینی.

استخوان های فک بالا (فک بالا).

فک پایین (فک پایین).

بسیاری از استخوان های دیگر نیز وجود دارند که در عمق بیشتری در ساختار صورت یافت می شوند. ماهیچه های مورد نیاز برای جویدن ، بلع و صحبت کردن به این استخوان ها متصل است.

شکستگی بینی (شکستگی بینی) شایع ترین است. شکستگی سایر استخوان های صورت نیز ممکن است رخ دهد. ممکن است فقط یک شکستگی داشته باشید یا چندین استخوان شکسته داشته باشید. شکستگی های متعدد بیشتر در هنگام تصادف وسیله نقلیه موتوری یا سایر تصادفات با ضربه زیاد رخ می دهد. شکستگی ها ممکن است یک طرفه (در یک طرف صورت رخ می دهد) یا دو طرفه (در هر دو طرف صورت رخ می دهد).

 

آیا شکستگی صورت مشکل جدی است؟

اگر از صدمات صورت رنج می برید  باید فورا به دنبال کلینیک معتبر بروید. بهترین کلینیک زیبایی در کرج وجود دارد که می تواند شکستگی های صورت را درمان کند. برخی از شکستگی ها جزئی هستند. با این حال، شکستگی های پیچیده ممکن است صدمات جبران ناپذیری ایجاد کنند و حتی می توانند زندگی را تهدید کنند. در شکستگی صورت گاهی ممکن است نیاز به زاویه سازی صورت هم باشد هم باشد برا ی زاویه سازی صورت د رکرج می توانید  از دکتر مفاضی مشاوره بگیرید.

اعصاب و ماهیچه هایی که مسئول احساسات، حالات و حرکات چشم هستند  نزدیک استخوان های صورت شما قرار دارند. ماهیچه ها و اعصاب نزدیک استخوان های صورت قرار دارند. صورت نزدیک به مغز و سیستم عصبی مرکزی (CNS) است. بسته به نوع و محل خاص شکستگی ، ممکن است شکستگی منجر به آسیب به اعصاب جمجمه شود. شکستگی در مدار (حفره چشم) ممکن است منجر به مشکلات بینایی شود. شکستگی بینی ممکن است تنفس یا بو را برای مصدوم دشوار کند. همچنین  شکستگی استخوان فک ممکن است باعث مشکلات تنفسی شود یا جویدن، صحبت کردن یا بلعیدن را دشوار کند.

 

انواع شکستگی صورت

چندین نوع اصلی شکستگی صورت وجود دارد.

استخوان بینی (شکستگی بینی)

شکستگی استخوان بینی شایع ترین نوع شکستگی صورت است. معمولا بینی بعد از شکستگی دچار تغییر شکل می شود یا هنگام لمس احساس درد می کند. تورم در منطقه ممکن است ارزیابی میزان خسارت وارده را دشوارتر کند. خون دماغ و کبودی در اطراف بینی از علائم شایع شکستگی بینی است.برای درمان شگستگی اعضای صورت به بهترین کلینیک زیبایی د رکرج مراجعه نمایید.

شکستگی صورت

 

شکستگی استخوان پیشانی

استخوان پیشانی استخوان اصلی در ناحیه پیشانی است. آسیب شدید به سر می تواند باعث شکستگی استخوان پیشانی و کف سینوس ها شود. این شکستگی بیشتر در وسط پیشانی رخ می دهد. آنجاست که استخوان نازک ترین و ضعیف ترین است. ممکن است یک آسیب باعث ایجاد تورفتگی استخوان (به سمت داخل) شود. نیروی زیادی برای شکستن استخوان پیشانی لازم است. بنابراین اغلب صدمات دیگری به صورت و جمجمه یا ضربه عصبی ممکن است وجود داشته باشد. مشکلات مرتبط ممکن است شامل نشت مایع مغزی نخاعی، آسیب چشم و آسیب به مجاری سینوسی باشد.

شکستگی های زیگوماتیک ماگزیلاری (شکستگی گونه، فک بالا)

زیگوما (استخوان گونه) در چندین نقطه به فک بالا (فک بالا) و استخوان های جمجمه متصل شده است. شکستگی استخوان گونه (ها) نیز ممکن است شامل شکستگی در سایر استخوان های صورت در نزدیکی باشد.

شکستگی های مداری (حفره چشم)

شکستگی های مداری (حفره چشم) سه نوع اصلی شکستگی مداری وجود دارد.

شکستگی لبه مداری

لبه خارجی ضخیم ترین قسمت حفره چشم است. برای شکستن استخوان به نیروی زیادی نیاز است. بسیاری از آسیب های دیگر ممکن است با شکستگی لبه مداری همراه باشد  مانند آسیب به عصب بینایی.

شکستگی های انفجاری

لبه مداری در این حالت دست نخورده باقی می ماند  اما در استخوان نازک در قسمت زیرین حفره چشم ترک ایجاد می شود. ماهیچه های چشم و سایر ساختارها می توانند در شکستگی به دام افتاده و از حرکت طبیعی کره چشم جلوگیری کنند.

شکستگی مستقیم سطح مداری

این یک شکستگی لبه است که تا حفره پایینی گسترش می یابد.

شکستگی در وسط صورت

ضربه ناگهانی منجر به شکستگی در سه خط ضعف در وسط صورت می شود.شما در صورت هر کدام از موارد بالا می توانید به بهترین کلینیک زیبایی در کرج مراجعه نمایید و تحت درمان قرار بگیرید تا بهبودی خود را به دست آورید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

دو × پنج =

فهرست